Reggel 7-kor ébredtem. Jó sokat aludtam, de kipihentnek
éreztem magam. Nem értettem, hogy tudtam ilyen jól aludni, ránéztem a másik
ágyra, de az a kisfiú már nem volt ott. Hova tűnhetett
nem tudom, de nem is érdekel. Megnéztem a telefonomon hány óra van és jött 5
nem fogadott hívásom, megnéztem ki lehetett az. Hát 3 jött anyától, ki hitte
volna, és 1 Louis-tól a másik pedig az Eric nevezetű
fiútól. Először anyut hívtam vissza, mert lehet, hogy már fent van.
Alig csöngött ki kétszer már hallottam a hangját.
- Szia, kicsim.
- Szia, anya. Ne haragudj, tegnap nem láttam, hogy hívtál, mert elaludtam.
- Ja, semmi baj. Még szerencse, hogy nem keltettelek fel.
- Ááá, engem baltával sem lehetett volna. – nevettem.
- Azért, ne próbáljuk ki. Hogy vagy? – kérdezte kedves hangján.
- Nagyon hiányoztok. – mondtam majd egy könnycsepp csordult le az arcomon.
- Jaj, kicsim. Te is nagyin hiányzol. – válaszolta majd hallottam, hogy elsírja magát.
- Mikor mehetek haza? – kérdeztem.
- Sajnos még ezen a héten biztos bent kell maradnod, de jövő héten lehet, hogy hazajöhetsz.
- Én azt nem bírom ki.
- Muszáj lesz, de ma bemegyünk hozzád. Mit szólsz? – kérdezte.
- Nem kell, menjetek a dolgotokra. – válaszoltam.
- Már tegnap elterveztük, hogy bemegyünk, úgyhogy ott leszünk, és egyébként sincs semmi dolgunk.
- Akkor oké. Mikor jöttök?
- 10 óra felé, mert még pár dolgot el kell intézni.
- Várlak titeket. Siessetek. – válaszoltam már mosollyal.
- Rendben, igyekszünk.
- De most lerakom, mert még fel kell hívnom másokat is, mert egy csomóan hívtak.
- Jól van, kicsim. Akkor majd ma látjuk egymást. – mondta anyu és letette.
Ezután Louis számát kezdtem tárcsázni. Fura egyre ismerősebb volt ez a név.
- Háló? – hallottam egy hangot.
- Ööö, jó reggelt. Melody vagyok. – szóltam bele.
- Ó, szia, Melody. – hallottam egy kivirult hangot.
- Remélem nem ébresztettem fel uram. – válaszoltam.
- Uram? – nevetett.
- Zayn vagyok. – tette hozzá.
- Ki? Elnézést, lehet rossz számot hívtam. – válaszoltam.
- Nem, dehogyis. Ööö inkább odaadom Louis-t. – mondta majd Louis hangját hallottam.
- Melody, jó reggelt.
- Szia, bocsi, tegnap nem láttam, hogy hívtál. Ööö, kivel beszéltem az előbb? – kérdeztem.
- Semmi gond, csak tudni akartam, hogy jól vagy-e. Az egyik barátom Zayn, majd bemutatom neked. Sajnos ma nem tudlak meglátogatni, de ha holnap benézek, az nem lenne baj? – kérdezte kedves hangján.
- Ööö, oké. Dehogy lenne baj, gyere nyugodtan. – válaszoltam.
- Ja, egyébként velem minden rendben, csak nagyon hiányoznak anyuék. – mondtam kicsit lehangoltan.
- Értem. Hát biztos meglátogatnak, de ha szeretnéd, ma is bemehetek. – szólt kedvesen.
- Ma meglátogatnak, azt mondták. Nem kell fáradni, majd holnap jössz és így be van osztva és, hogyha minden nap jön valaki, soha nem fogok unatkozni. – mondtam kedvesen.
- Ja, akkor rendben. Nem is szeretnénk, hogy unatkozz.
- Én se. – nevettem.
- Melody az? – hallottam egy ismerős hangot a háttérből.
- Igen, ő az. – válaszolt a Louis.
- Beszélhetek vele? – kérdezte a másik hang.
- Melody, az egyik barátom szeretne veled beszélni, lehet? – kérdezte Lou.
- Persze. – válaszoltam.
Hallottam, ahogy átadja neki a telefont, majd szólt a hang félénken.
- Szia, Melody. Harry vagyok, emlékszel rám?
- Persze, te vagy a göndör hajú lovagom, aki elkapott. – válaszoltam vigyorral.
- Ja, hát semmiség volt. – mondta megkönnyebbült hangon.
- Még egyszer köszönöm.
- Mondom, hogy semmiség.
- Nem baj, én szeretném többször is meghálálni.
- Azt lehet. – mondta valószínűleg mosollyal.
- Hogy vagy? – kérdezte meg ő is.
- Köszönöm, megvagyok. – neki már nem panaszoltam el, hogy mi hiányzik.
- Hála az égnek. Úgy örülök. – válaszolta lelkesen.
Nem értem minek örül ennyire, de hát legyen. Ismét ismeretlen hangot hallottam a háttérből, de nem értettem.
- Ne haragudj Melody, de most mennem kell. Vigyázz magadra. – köszönt el.
Ezután felhívtam Eric-et is, de csak a hangposta. Nem szokásom üzenetet hagyni, ezért nem is hagytam. Egyszer csak láttam valakit közeledni az ajtóm felé. Lassan kinyitotta.
- Szia! – mondtam hangosan.
- Jesszus! Hát te, ébren vagy? – kérdezte Eric.
- Amint látod. – válaszoltam.
- Én csak beugrottam megnézni, mi van veled. – mosolygott.
- Kedves tőled, de amint látod, jól vagyok.
- Akkor örülök. Hoztam neked egy kis reggelit. –mondta és letett elém egy tál palacsintát.
- Ú, ezt nagyon szeretem. Köszönöm szépen. – öleltem át.
- Tudom, ezért hoztam. – válaszoltam.
- Nagyon aranyos vagy. – mondtam majd nekikezdtem a palacsintának.
- Remélem, ízlik, mert én csináltam. – nevetett.
Mosolyogtam, majd megkóstoltam.
- Hét ez isteni. – dicsértem meg.
Csak mosolygott. Eric csak nézte, ahogy eszem.
- Kinézed a falatot a számból. – szólaltam meg.
- Bocsánat. – reagált gyorsan és elszégyellte magát.
- Csak vicceltem. – böktem meg a vállát.
- Ja, tudtam én. – válaszolt.
Láttam rajta, hogy valami nem oké így hát rákérdeztem.
- Mi baj?
- Baj, nincs semmi baj. Miért is lenne, hiszen minden szép és jó. –hadarta.
- Ha nem lenne semmi baj, ezt nem ilyen gyorsan mondtad volna.
- De nincs semmi, csak örülök, hogy látlak, és bár nem emlékszel rá, de akkor ilyen vagyok.
- Igazad van, tényleg nem emlékszem, de ez aranyos. – mosolyogtam.
- Melody. – szólított meg.
Felnéztem és láttam, hogy mondani akar valamit, de ekkor hirtelen kinyílt az ajtó, jobban mondva kicsapódott. Eric leszédült az ajtón, én pedig elejtettem a palacsintát.
- Bocsánat, megzavartam valamit? –kérdezte az ápoló.
- Nem, dehogyis. Csak a palacsintát zavarta ki a kezemből. – mondtam miközben kerestem a palacsintát.
- Ne haragudj, mindjárt eltakarítom. – mondta majd hozott egy vödröt és beledobta.
- Semmi gond. – válaszoltam.
Elkezdett pakolászni, vagyis ágyneműket hozott majd kiment.
- Eric, te jól vagy? – lenéztem a földre Eric-re.
- Persze, csak ismerkedek a padlóval, bár ő meg a felmosóval ismerkedhetne. – mondta és felkelt.
Ezen a mondatot elnevettem magam. Rám nézett és mosolygott.
- Mondani akartál valamit. – szakítottam félbe a nevetésem.
- Ja, igen. – kezdett bele.
- Melody én… - mondta és hirtelen megint bejött valaki.
Eric most nem esett le és hála istennek én letettem a tányért az asztalra.
- Jó reggelt Melody. A reggeli kivizsgálásra jöttem. – mondta Dr. Morgan.
- Ja, jó. – válaszoltam majd felálltam.
Megnézte a torkom a pulzusom és a vérnyomásom is.
- Rendben is vagyunk. – mosolygott.
- Doktor úr, azt azért megkérdezhetem, hogy mikor is mehetek haza. – érdeklődtem.
- Hát tudod, lehet, hogy a belső sérüléseiden segítettünk, de a memóriádnak is helyre kell állnia és addig, amíg nem tudjuk, hogy milyen súlyos az amnesztiád, sajnos itt kell maradnod.
- És mikor fogják tudni, hogy mennyire súlyos?
- Szerintem csütörtökre meglesznek az eredmények.
- De az még két nap.
- Sajnálom Ms. Tomlinson, ezen a héten úgy is itt kell maradnia. – válaszolta majd kiment.
Visszaültem az ágyamra, majd keresztbe tett kézzel és durcis arccal ezt mondtam.
- Hát ez remek.
- Nyugodj meg Melody, örökre úgy se tarthatnak itt. – simogatott meg Eric.
- Hát remélem.
Hirtelen megcsörrent Eric telefonja. Biztos SMS, mert miután megnézte a telefont gyorsan elköszönt.
- Bocsi Melody, de most mennem kell.
- De nem mondtad el, amit akartál.
- Úgy se lenne jó, ha most ezzel traktálnálak, majd elmondom.
Ezután szó szerint elfutott.
- Szia, kicsim.
- Szia, anya. Ne haragudj, tegnap nem láttam, hogy hívtál, mert elaludtam.
- Ja, semmi baj. Még szerencse, hogy nem keltettelek fel.
- Ááá, engem baltával sem lehetett volna. – nevettem.
- Azért, ne próbáljuk ki. Hogy vagy? – kérdezte kedves hangján.
- Nagyon hiányoztok. – mondtam majd egy könnycsepp csordult le az arcomon.
- Jaj, kicsim. Te is nagyin hiányzol. – válaszolta majd hallottam, hogy elsírja magát.
- Mikor mehetek haza? – kérdeztem.
- Sajnos még ezen a héten biztos bent kell maradnod, de jövő héten lehet, hogy hazajöhetsz.
- Én azt nem bírom ki.
- Muszáj lesz, de ma bemegyünk hozzád. Mit szólsz? – kérdezte.
- Nem kell, menjetek a dolgotokra. – válaszoltam.
- Már tegnap elterveztük, hogy bemegyünk, úgyhogy ott leszünk, és egyébként sincs semmi dolgunk.
- Akkor oké. Mikor jöttök?
- 10 óra felé, mert még pár dolgot el kell intézni.
- Várlak titeket. Siessetek. – válaszoltam már mosollyal.
- Rendben, igyekszünk.
- De most lerakom, mert még fel kell hívnom másokat is, mert egy csomóan hívtak.
- Jól van, kicsim. Akkor majd ma látjuk egymást. – mondta anyu és letette.
Ezután Louis számát kezdtem tárcsázni. Fura egyre ismerősebb volt ez a név.
- Háló? – hallottam egy hangot.
- Ööö, jó reggelt. Melody vagyok. – szóltam bele.
- Ó, szia, Melody. – hallottam egy kivirult hangot.
- Remélem nem ébresztettem fel uram. – válaszoltam.
- Uram? – nevetett.
- Zayn vagyok. – tette hozzá.
- Ki? Elnézést, lehet rossz számot hívtam. – válaszoltam.
- Nem, dehogyis. Ööö inkább odaadom Louis-t. – mondta majd Louis hangját hallottam.
- Melody, jó reggelt.
- Szia, bocsi, tegnap nem láttam, hogy hívtál. Ööö, kivel beszéltem az előbb? – kérdeztem.
- Semmi gond, csak tudni akartam, hogy jól vagy-e. Az egyik barátom Zayn, majd bemutatom neked. Sajnos ma nem tudlak meglátogatni, de ha holnap benézek, az nem lenne baj? – kérdezte kedves hangján.
- Ööö, oké. Dehogy lenne baj, gyere nyugodtan. – válaszoltam.
- Ja, egyébként velem minden rendben, csak nagyon hiányoznak anyuék. – mondtam kicsit lehangoltan.
- Értem. Hát biztos meglátogatnak, de ha szeretnéd, ma is bemehetek. – szólt kedvesen.
- Ma meglátogatnak, azt mondták. Nem kell fáradni, majd holnap jössz és így be van osztva és, hogyha minden nap jön valaki, soha nem fogok unatkozni. – mondtam kedvesen.
- Ja, akkor rendben. Nem is szeretnénk, hogy unatkozz.
- Én se. – nevettem.
- Melody az? – hallottam egy ismerős hangot a háttérből.
- Igen, ő az. – válaszolt a Louis.
- Beszélhetek vele? – kérdezte a másik hang.
- Melody, az egyik barátom szeretne veled beszélni, lehet? – kérdezte Lou.
- Persze. – válaszoltam.
Hallottam, ahogy átadja neki a telefont, majd szólt a hang félénken.
- Szia, Melody. Harry vagyok, emlékszel rám?
- Persze, te vagy a göndör hajú lovagom, aki elkapott. – válaszoltam vigyorral.
- Ja, hát semmiség volt. – mondta megkönnyebbült hangon.
- Még egyszer köszönöm.
- Mondom, hogy semmiség.
- Nem baj, én szeretném többször is meghálálni.
- Azt lehet. – mondta valószínűleg mosollyal.
- Hogy vagy? – kérdezte meg ő is.
- Köszönöm, megvagyok. – neki már nem panaszoltam el, hogy mi hiányzik.
- Hála az égnek. Úgy örülök. – válaszolta lelkesen.
Nem értem minek örül ennyire, de hát legyen. Ismét ismeretlen hangot hallottam a háttérből, de nem értettem.
- Ne haragudj Melody, de most mennem kell. Vigyázz magadra. – köszönt el.
Ezután felhívtam Eric-et is, de csak a hangposta. Nem szokásom üzenetet hagyni, ezért nem is hagytam. Egyszer csak láttam valakit közeledni az ajtóm felé. Lassan kinyitotta.
- Szia! – mondtam hangosan.
- Jesszus! Hát te, ébren vagy? – kérdezte Eric.
- Amint látod. – válaszoltam.
- Én csak beugrottam megnézni, mi van veled. – mosolygott.
- Kedves tőled, de amint látod, jól vagyok.
- Akkor örülök. Hoztam neked egy kis reggelit. –mondta és letett elém egy tál palacsintát.
- Ú, ezt nagyon szeretem. Köszönöm szépen. – öleltem át.
- Tudom, ezért hoztam. – válaszoltam.
- Nagyon aranyos vagy. – mondtam majd nekikezdtem a palacsintának.
- Remélem, ízlik, mert én csináltam. – nevetett.
Mosolyogtam, majd megkóstoltam.
- Hét ez isteni. – dicsértem meg.
Csak mosolygott. Eric csak nézte, ahogy eszem.
- Kinézed a falatot a számból. – szólaltam meg.
- Bocsánat. – reagált gyorsan és elszégyellte magát.
- Csak vicceltem. – böktem meg a vállát.
- Ja, tudtam én. – válaszolt.
Láttam rajta, hogy valami nem oké így hát rákérdeztem.
- Mi baj?
- Baj, nincs semmi baj. Miért is lenne, hiszen minden szép és jó. –hadarta.
- Ha nem lenne semmi baj, ezt nem ilyen gyorsan mondtad volna.
- De nincs semmi, csak örülök, hogy látlak, és bár nem emlékszel rá, de akkor ilyen vagyok.
- Igazad van, tényleg nem emlékszem, de ez aranyos. – mosolyogtam.
- Melody. – szólított meg.
Felnéztem és láttam, hogy mondani akar valamit, de ekkor hirtelen kinyílt az ajtó, jobban mondva kicsapódott. Eric leszédült az ajtón, én pedig elejtettem a palacsintát.
- Bocsánat, megzavartam valamit? –kérdezte az ápoló.
- Nem, dehogyis. Csak a palacsintát zavarta ki a kezemből. – mondtam miközben kerestem a palacsintát.
- Ne haragudj, mindjárt eltakarítom. – mondta majd hozott egy vödröt és beledobta.
- Semmi gond. – válaszoltam.
Elkezdett pakolászni, vagyis ágyneműket hozott majd kiment.
- Eric, te jól vagy? – lenéztem a földre Eric-re.
- Persze, csak ismerkedek a padlóval, bár ő meg a felmosóval ismerkedhetne. – mondta és felkelt.
Ezen a mondatot elnevettem magam. Rám nézett és mosolygott.
- Mondani akartál valamit. – szakítottam félbe a nevetésem.
- Ja, igen. – kezdett bele.
- Melody én… - mondta és hirtelen megint bejött valaki.
Eric most nem esett le és hála istennek én letettem a tányért az asztalra.
- Jó reggelt Melody. A reggeli kivizsgálásra jöttem. – mondta Dr. Morgan.
- Ja, jó. – válaszoltam majd felálltam.
Megnézte a torkom a pulzusom és a vérnyomásom is.
- Rendben is vagyunk. – mosolygott.
- Doktor úr, azt azért megkérdezhetem, hogy mikor is mehetek haza. – érdeklődtem.
- Hát tudod, lehet, hogy a belső sérüléseiden segítettünk, de a memóriádnak is helyre kell állnia és addig, amíg nem tudjuk, hogy milyen súlyos az amnesztiád, sajnos itt kell maradnod.
- És mikor fogják tudni, hogy mennyire súlyos?
- Szerintem csütörtökre meglesznek az eredmények.
- De az még két nap.
- Sajnálom Ms. Tomlinson, ezen a héten úgy is itt kell maradnia. – válaszolta majd kiment.
Visszaültem az ágyamra, majd keresztbe tett kézzel és durcis arccal ezt mondtam.
- Hát ez remek.
- Nyugodj meg Melody, örökre úgy se tarthatnak itt. – simogatott meg Eric.
- Hát remélem.
Hirtelen megcsörrent Eric telefonja. Biztos SMS, mert miután megnézte a telefont gyorsan elköszönt.
- Bocsi Melody, de most mennem kell.
- De nem mondtad el, amit akartál.
- Úgy se lenne jó, ha most ezzel traktálnálak, majd elmondom.
Ezután szó szerint elfutott.